Elektrokola Cube

Věnujete se jízdě na elektrokole již dlouhá léta a rádi byste zalovili ve vyšších cenových patrech? V tom případě se podívejte do nabídky exkluzivních značek, které se zaměřují na náročnější klientelu. Patří mezi ně třeba společnost Cube stavící na dokonalosti za vysokou pořizovací cenu. Jejími spokojenými zákazníky jsou mistři světa v silniční i horské cyklistice, jejichž zkušeností využívá i při výrobě svých modelů.

V tomto článku vás se značkou Cube dopodrobna seznámíme. Koukneme se na specifické znaky jejich produktů a jejich označení. Chybět samozřejmě nebude ani okénko do poměrně dlouhé historie i zářivé současnosti firmy.  

  • Specifika – vynikající konstrukční úroveň, použití prémiových materiálů, řada vlastních technologií i exkluzivních patentů vyvinutých jinými firmami
  • Označení – všechny modely jsou označeny jako Hybrid a dalším názvem dle konstrukční úrovně nebo dle toho, zda jsou určeny do přírody či města
  • Historie – vznik v roce 1993, postupné profilování do role prémiové značky
  • Současnost – obchodní zastoupení ve více než 62 zemích světa, velké množství nabízených modelů a spolupráce s předními profesionály včetně mistrů světa

Specifika elektrokol Cube

Německá značka jízdních kol Cube se na rozdíl od mnoha ostatních výrobců zaměřuje na náročné zákazníky. Všechny modely vyrábí z materiálů nejvyšších kvalit, využívá vlastní technologické postupy nebo exkluzivní partnerství s dalšími firmami. Nabídka povětšinou zahrnuje horská nebo treková kola, s nimiž se ale můžete s klidným srdcem vydat i do městské zástavby. Výrobce klade velký důraz na zajištění odpovídajícího komfortu za všech okolností. 

Konstrukční úroveň

Vzhledem k vysokým cenám elektrokol Cube je jasné, že značka dbá na použití materiálů nejvyšších kvalit. Všechny modely jsou vybaveny středovým motorem Bosch a kvalitními kotoučovými brzdami. Jeho maximální rychlost poměrně výrazně přesahuje zákonem stanovených 25 km/h. O dodržení limitů se tak stará senzorická technologie. Akumulátor se pyšní dojezdem přes 150 km nejnáročnějšího terénu. 

Rám je vyroben z karbonu obohaceného dalšími přísadami pro zajištění optimální životnosti, hmotnosti i odolnosti vůči nárazům. Samozřejmostí je kompletní odpružení, které zajistí tlumení nárazů a vibrací vznikajících při jízdě. 

Vzorové elektrokolo – Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 625 2021

Technologie

Společnost Cube se od počátku své existence profilovala jako prémiová značka. Není tedy divu, že aktivně přichází s inovacemi, které její modely posouvají daleko nad zbytek produkce. Ne vždy se jedná o autorský počin, mnohdy je daná technologie využívána v rámci exkluzivního partnerství. Přehled těch nejvýznamnějších naleznete v následující tabulce:

TechnologieSpecifika
BOSCH PERFORMANCE CX 4 GENERACE Nejvýkonnější motor svého druhu na trhu, obrovský výkon, nízká hmotnost, dlouhá životnost
C:68 karbonOdolný karbonový materiál obohacený nanočásticemi pro delší životnost a vyšší odolnost
C:62 karbonLehká karbonová konstrukce, nanočástice, určená pro levnější modely
ShockXSystém tlumení vibrací a nárazů 

Nabídka

V portfoliu Cube naleznete okolo 80 elektrokol. Většinou se jedná o horské a trekové modely, jen občas mezi nimi spatříte i model určený výhradně do městské zástavby. Všechny jsou vybaveny středovým motorem. Krom elektrokol společnost neopomíná neustále doplňovat svou nabídku klasických jízdních kol. I v tomto segmentu platí za elitního výrobce, který dodává své modely předním sportovcům. 

Cena

Cena plně odpovídá výše uvedeným skutečnostem a profilaci značky. K pořízení nejlevnějšího kousku si připravte alespoň 50 000 Kč, luxusní modely jsou k mání za cenovku přesahující i hranici 150 000 korun. Za své peníze ve všech případech získáte opravdu vysokou kvalitu a precizní provedení všech součástek. 

Označení

Všechna elektrokola mají v názvu označení Hybrid. Horské typy se dále dělí do kategorií Elite (pro nejnáročnější), Reaction (střední třída) a Nuride (levnější kategorie). U krosových se potom jedná o názvy Cross (určeny do přírody i do města), Nature (do přírody) a Town Sport (do města). 

Samostatnou kapitolu nevěnujeme jednotlivým kategoriím proto, že se nejedná o žádné ucelené řady, které by se od sebe výrazněji lišily. Hlavním rozlišovacím prvkem je obvykle úroveň použitého materiálu, provedení systému odpružení nebo přítomnost rozličného příslušenství.  

Historie značky

Firma Cube spatřila světlo světa roku 1993. Založil ji student Marcus Pürner, kterému jeho otec vyčlenil 50 m2 ve své nábytkářské firmě. Hlavní výrobní segment tvořila již od počátku horská jízdní kola. Značka se od svého vzniku profilovala důrazem na moderní technologie, neotřelé postupy a snahou o vlastní inovace. Díky tomu se velmi brzy dostala do povědomí profesionálních závodníků i zákazníků z celého světa.

V průběhu následujících let nabídku rozšířila také skupina elektrokol. Modely firmy si postupně našly cestu do celého světa a Cube se stala jedním z nejvýznamnějších hráčů na poli výroby prémiových jízdních kol a elektrokol. 

Současnost značky

V současné době má společnost Cube obchodní zastoupení ve více než 62 zemích světa. Její nabídka čítá přes 300 nejrůznějších jízdních kol a elektrokol. Kromě horských typů postupně proniká i do oblasti krosu. V mnoha evropských zemích se těší z pozice jedničky co do počtu prodaných kusů. Ročně v celém světě prodá více než 800 000 produktů.

Další stránky